Jak schudnąć na wiosnę? – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim zaczniesz odchudzanie!

Nadejście wiosny i pierwsze podmuchy cieplejszego powietrza to idealny moment, aby powrócić do swoich noworocznych postanowień i jeszcze raz zawalczyć o piękną, zdrową sylwetkę. To czas, kiedy wymówki o zimnie i krótkim dniu możesz odłożyć do szafy wraz z szalikami i czapkami, a słoneczne dni oraz rozkwitająca zieleń znowu motywują Cię do pracy. Co zrobić, aby wiosenne odchudzanie stało się rzeczywistością?Przygotuj się na działania długofalowe

1.Przygotuj się na działania długofalowe

Zanim zaczniesz odchudzanie, zmień swoje myślenie o diecie. Nastaw się pozytywnie, i pamiętaj, że nie ma czegoś takiego, jak uniwersalna dieta, która odchudzi każdego. Znalezione w Internecie przepisy traktuj z przymrużeniem oka – w szczególności te, które obiecują Ci sukces w kilka dni. Twoja dieta powinna być stylem życia, a nie krótkotrwałym zrywem, w trakcie którego będziesz sobie odmawiać wszelkiego rodzaju przyjemności. Wprowadzaj w swoim jadłospisie zmiany, ale myśl o tym, że są to zmiany, które powinny wejść Ci w krew i stać się zdrowymi nawykami.

2.Postaw na prostotę

Wiosna to idealny moment, aby zmienić swój jadłospis i wypełnić go świeżymi warzywami i owocami. Jeżeli masz taką możliwość, kupuj na targu –  od lokalnych dostawców, z ekologicznych upraw. Unikaj produktów przetworzonych, wzbogacanych solą, konserwantami i sztucznymi barwnikami. Pamiętaj, że w odchudzaniu ważna jest prostota – im krótszy skład danego produktu, tym lepiej dla Twojego zdrowia.

3.Rusz się!

Pamiętaj, że nie ma zgrabnej, zdrowej sylwetki bez odpowiedniej dawki ruchu. Nie oznacza to jednak, że musisz przebiec półmaraton już w pierwszym tygodniu zmian! Zacznij od małych kroków – wracając z pracy wysiądź jeden przystanek wcześniej i przejdź kilkaset metrów więcej, zrezygnuj z wieczornego seansu przed komputerem i udaj się na spacer po parku, zaplanuj aktywny weekend z przyjaciółmi. Zadbaj o to, aby robić to co lubisz! Znajdź dyscyplinę sportu, którego uprawianie sprawia Ci przyjemność – możliwości jest tysiące, a jedyne, co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia.

Dbaj o siebie i kochaj siebie

Nie zapominaj: w procesie odchudzania to Ty jesteś najważniejsza! Kontroluj swoje wyniki i dbaj o dobrze zbilansowaną dietę. Zaplanuj treningi, ale także czas na regenerację. Pamiętaj także o świętowaniu i zastanów się nad sposobem nagradzania swoich postępów! Odchudzanie nie musi być drogą przez mękę – myśl o tym, jak o przygodzie i dobrej zabawie, a będzie Ci znacznie łatwiej.