Aktywność na emeryturze – ważna rzecz!

Życie na emeryturze czasem bywa szare i nudne. Ale nie musi tak być – każdy z Was, niezależnie od wieku, na nowo może poczuć się piękny, silny i zdrowy. Wystarczy schudnąć 20-30 kg, a młodość znowu będzie na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko dać sobie szansę.

Bardzo często zdarza się tak, że im jesteśmy starsi, tym mniej się ruszamy a natura niestety działa w ten sposób, że z wiekiem obniża się poziom hormonów w naszym organizmie. Zwłaszcza testosteronu, który jest odpowiedzialny za metabolizm zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Gdy przestajemy się ruszać, struktura naszych mięśni zdecydowanie się osłabia, przybywa nam kilogramów, a to powoduje problemy związane ze stawami i kręgosłupem.

Po 60-tce ruch ma ogromne znaczenie, ponieważ jeśli w odpowiedni sposób ćwiczymy i wzmacniamy nasze mięśnie, to wprost proporcjonalnie podnosi to poziom testosteronu w naszym organizmie.

Musimy również pamiętać, że neurony, czyli komórki nerwowe mózgu, są podatne na aktywność fizyczną. Im więcej ćwiczymy, tym neurony lepiej odbierają i przetwarzają informacje. Dlatego, im jesteśmy starsi, tym bardziej powinniśmy myśleć o aktywności fizycznej nie tylko po to, aby wzmocnić gorset mięśniowy, ale również po to, aby mieć lepszą pamięć.

Badania wykazały, że nawet zwykły, codzienny spacer obniża ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera i opóźnia procesy starzenia. Pamiętajcie! Nigdy nie jest za późno, by zadbać o siebie i zacząć ćwiczyć. Z każdym treningiem nawet niewielkim treningiem odczujecie wyraźną poprawę kondycji zdrowotnej, a to napełni Wasze życie radością, siłą do działania i wprowadzi wiele świeżości w życie Waszych rodzin.