Schudnij po ciąży!

Urodzenie dziecka nie oznacza, że musisz mieć nadwagę. Jeśli odpowiednio wcześnie zareagujesz i popracujesz nad formą, to zdecydowanie łatwiej będzie Ci ją odzyskać. Odchudzanie po ciąży wbrew pozorom jest proste.

Często się słyszy, że po porodzie nie wolno stosować diet. Owszem, ale ten zakaz odnosi się do diet restrykcyjnych i nieprzemyślanych. Źródła medyczne podają, że w czasie ciąży powinno przybyć ok. 15 kilogramów, które bez problemu gubi się w ciągu roku. Zdarza się jednak, że kilogramów w ciąży przybywa znacznie więcej a po porodzie waga zamiast spadać stoi w miejscu albo, co gorsza mniej aktywny niż dotąd tryb życia powoduje, że idzie w górę. Większy rozmiar ubrań, rozstępy sprawiają, że świeżo upieczonej mamie z jednej strony trudno odnaleźć się w nowym ciele a z drugiej nie widzi możliwości zmiany tej sytuacji.

Z prowadzącej aktywny tryb życia kobiety z dnia na dzień zmienia się w tzw. kurę domową a po pewnym czasie zaczyna czuć się więźniem czterech ścian. Obowiązki związane z pielęgnacją dziecka i prowadzeniem domu powodują, że kompletnie zaniedbuje siebie. To trzeba zmienić! Nikt od ciebie nie wymaga aż takich poświęceń. Pamiętaj! Szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko! Jeśli odpowiednio wcześnie zareagujesz i popracujesz nad formą, to zdecydowanie łatwiej będzie Ci ją odzyskać.

Odchudzanie po ciąży wbrew pozorom jest proste. Wystarczy tylko odpowiednio podejść do diety. Ograniczyć sól i w odpowiedni sposób manewrować ilością węglowodanów w diecie, a co najważniejsze rozpocząć aktywny trening. Zapytasz pewnie, ale jak to zrobić? Przecież czasem nawet na sen brakuje ci czasu a gdzie tu znaleźć miejsce na dodatkową aktywność!  Przede wszystkim daj sobie pomóc. Na pewno znajdzie się ktoś: mąż, mama, babcia czy siostra, która z wielką przyjemnością zajmie się Twoim dzieckiem. Potraktuj to jak inwestycję w siebie i w swoją rodzinę. Twój komfort psychiczny jest bardzo ważny, nie tylko dla Ciebie, ale dla harmonii życia całej twojej rodziny.

Aktywność fizyczna nie tylko pozwoli Ci na zrzucenie nadwagi, ale będzie odskocznią od codziennych obowiązków i bardzo dobrze wpłynie na twoją psychikę. Wysiłek fizyczny pozwala odreagować problemy. Jest też świetnym lekarstwem na stres, depresję czy przygnębienie. Odchudzanie po ciąży wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, ale warto podjąć wysiłek, by po jakimś czasie cieszyć się piękną sylwetką, dzięki której odzyskacie poczucie wartości i wiary we własne siły.

A na początek włącz ruch na świeżym powietrzu w swój rozkład dnia.  Niech to będzie czas tylko dla ciebie. Taka aktywność chociażby dwa razy w tygodniu sprawi, że poczujesz się lepiej.