Jak mądrze dążyć do celu podczas odchudzania…

Jak mądrze dążyć do celu podczas odchudzania…

Przy realizacji procesu odchudzania dążenie do celu jest podstawowym warunkiem wytrwania w procesie Jednak zawsze na pierwszym miejscu powinno być zdrowie. Niekiedy osobom odchudzającym się trudno zrozumieć, że nie zawsze „szybko” przybliża ich do celu.

Istnieją momenty w życiu, kiedy jesteśmy przemęczeni, zapracowani, mamy kłopoty, czy po prostu nie jesteśmy w dobrym samopoczuciu i wtedy realizacja programu odchudzania powinna zwolnić stosownie do stanu organizmu. Należy go wtedy wzmocnić, zadbać o odpoczynek i regenerację, aby później ze zwiększoną siłą przystąpić do realizacji programu.

Jeżeli tego nie zrobimy, organizm i tak będzie dążył do odpoczynku i regeneracji. Pomimo naszego wysiłku w realizowaniu intensywnej diety i treningu będzie hamował ten proces; im bardziej był przesilany, tym na dłużej zahamuje szybką utratę kilogramów.

Podobnie wygląda sytuacja, gdy jesteśmy chorzy. Nawet zwykłe przeziębienie powinno skutkować wzmocnieniem diety i złagodzeniem treningu. Przy poważniejszych chorobach wstrzymujemy trening, a po wyzdrowieniu włączamy go stopniowo, zwiększając jego intensywność.

Niech przyświeca nam idea mądrego dążenia do celu, jakim jest uzyskanie pełni zdrowia i pięknego wyglądu.