Stres jak go zredukować?

Stres jak go zredukować?

W obecnych czasach każdy narażony jest na stres. Może być on związany z pracą zawodową czy też sytuacjami spowodowanymi codziennymi sytuacjami. To fizjologiczna reakcja organizmu, która wyzwala w naszych organizmach zmiany hormonalne, mobilizujące do pokonywania trudności spowodowanych stresującym bodźcem.

Taka reakcja, jeżeli jest długotrwała, wpływa jednak na podwyższenie poziomu hormonu kortyzolu. W kontekście realizacji procesu redukcji wagi działanie obronne może wpłynąć na spowolnienie spalania tkanki tłuszczowej. Tutaj kołem ratunkowym okazuje się regularny trening.

Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie oraz regularnemu treningowi można wywołać pozytywne rekcje organizmu, związane z obniżeniem hormonu stresu, przy jednoczesnym wzroście neuroprzekaźnika i hormonu serotoniny i endorfin. Udowodniony jest wpływ zarówno pierwszego jak i drugiego związku na pozytywne zmiany w naszym organizmie. To sygnał, że można odetchnąć i oddać zbędny zapas tkanki tłuszczowej.

 Systematyczny trening tlenowy pozwoli poczuć zdecydowaną poprawę nastroju, a także wpłynie na regulację snu. Ważne jest, aby w trakcie pracy z własnym ciałem umieć wykorzystać mechanizmy pozwalające na radzenie sobie ze stresem i jednocześnie na uzyskanie wymarzonej sylwetki.