Białko po treningu – dlaczego jest potrzebne?

Białko po treningu  – dlaczego jest potrzebne?

Podczas procesu odchudzania osoba cierpiąca na otyłość musi wykonać bardzo ciężką pracę. To nie jest tylko praca potrzebna do zredukowania wagi, to przede wszystkim praca w celu kompleksowej poprawy kondycji organizmu. Jakie zatem znaczenie w procesie redukcji wagi ma białko i jak jego przyjmowanie wpływa na nasz organizm?

Pomoc w odbudowie kondycji organizmu

To niezwykle istotna, ale również podstawowa rola białka. Dlatego tak ważne jest, żeby dieta zawierała minimum 0,8 g (zaleca się nawet 1,5 g) białka na każdy 1 kg masy ciała. To oczywiście indywidualne zalecenia uzależnione między innymi od aktywności fizycznej i trybu życia jak również stanu zdrowia. Warto korzystać z takiego rodzaju białka, które jest najlepiej i najszybciej przyswajalne, np. z jajek, drobiu, wołowiny, ryb czy nabiału. Koktajle białkowe – oczywiście te wysokiej jakości – to niezbędne uzupełnienie planu żywienia, zwłaszcza w dni treningu czy bezpośrednio po zajęciach fizycznych. Tylko wówczas praca organizmu w kierunku poprawy ogólnej kondycji organizmu  będzie przebiegała prawidłowo.

Odchudzanie z białkiem jest sprawniejsze.

Białko przyspiesza odchudzanie  to fakt. Może się zdarzyć, że ktoś powie Wam, że białko po treningu nie jest bezwzględnie konieczne, że jest ważne tylko przy bardzo intensywnym procesie treningowym. Jest w tym trochę racji, ale nigdy w sytuacji, gdy dotyczy to osób cierpiących na otyłość lub nadwagę. Tu zapotrzebowanie na białko jest szczególnie duże! Proces treningowy, mimo że nie jest zbyt intensywny, ma zupełnie inne oddziaływanie na organizm niż w przypadku osób z prawidłowym BMI. Ty potrzebujesz tego zastrzyku wartościowego białka! Dzięki niemu schudniesz szybciej, a Twoje odchudzanie dzięki zwiększonej odporności będzie przebiegać znacznie sprawniej.

Dodatkowy bonus – jędrność ciała

Atutem „odchudzania z białkiem” jest jędrność ciała, przy imponujących rezultatach w zmniejszaniu obwodów ciała. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana do ćwiczeń dieta, dobrej jakości suplement witaminowy, a także białko potreningowe.

Oczyszczanie z toksyn

Białko pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Znajdujące się w komórkach białka przenoszą wiele substancji przez błony komórkowe. U osób redukujących wagę proces oczyszczania na poziomie komórkowym jest niezwykle ważny i powinien przebiegać bez problemów.

Prawidłowe trawienie

W organizmie proteiny przekształcane są w białkowe enzymy trawienne i tkankowe. Zbyt mała ilość białka dostarczana do organizmu wpływa więc hamująco na powstawanie i działanie enzymów. Ten proces ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu podczas redukcji wagi. Jest to nie tylko element komfortu, ale i ważny element zdrowotny. Dodatkowo decyduje on o końcowym sukcesie całego procesu odchudzania.

Rola regeneracyjna

Białko odgrywa również ogromną rolę w regeneracji mięśni, które często podczas treningu ulegają urazom. Aby szybko je odnowić, trzeba dostarczyć organizmowi dobrej jakości białka. Możemy je znaleźć w odżywce białkowej. Jej spożycie sprawi, że nasze mięśnie szybciej wrócą do dobrego stanu, a my bez obaw będziemy mogli podejść do następnego treningu. Nigdy nie zapominajcie o wartościowym białku potreningowym.  Białko potreningowe to dla wielu również pyszny koktajl i nagroda za odbyty trening.